Program Lunds Bridgeklubb våren 2023
Måndagar och torsdagar spelar vi 24 brickor, alltid med nationellt hcp
Obligatorisk föranmälan på BIT, telefon eller mail, se nedan
Ring 046-13 06 21 eller 0738-450430 för anmälan eller om du behöver partner
eller maila larsake123@gmail.com
Enstaka ändringar kan förekomma, ibland med kort varsel
OBS Spelet börjar på utsatt tid! Systemkrav, se nederst i programmet.
Resultat på hemsidan http://bridge.fixstar.net 
Månad Datum Veckodag Klockan Aktivitet  
Januari 2023-01-01 Söndag   Nyårsdagen
  2023-01-02 Måndag 18:30 NyårsBarometer, nat. hcp   
  2023-01-03 Tisdag      
  2023-01-04 Onsdag      
  2023-01-05 Torsdag   Trettondagsafton  
  2023-01-06 Fredag   Trettondagen  
  2023-01-07 Lördag      
  2023-01-08 Söndag      
  2023-01-09 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp   
  2023-01-10 Tisdag 18:30 LUCK Örestadsligan, endast föranmälda lag  
  2023-01-11 Onsdag      
  2023-01-12 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp  
  2023-01-13 Fredag      
  2023-01-14 Lördag      
  2023-01-15 Söndag      
  2023-01-16 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp   
  2023-01-17 Tisdag      
  2023-01-18 Onsdag      
  2023-01-19 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp  
  2023-01-20 Fredag      
  2023-01-21 Lördag 10:00 Pysseldag, alla välkomna !  
  2023-01-22 Söndag      
  2023-01-23 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp   
  2023-01-24 Tisdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 3 o 4  
  2023-01-25 Onsdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 1 o 2  
  2023-01-26 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp + Grundkurs kl 18  
  2023-01-27 Fredag      
  2023-01-28 Lördag      
  2023-01-29 Söndag      
  2023-01-30 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp   
  2023-01-31 Tisdag      
Februari 2023-02-01 Onsdag      
  2023-02-02 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp + Grundkurs kl 18  
  2023-02-03 Fredag      
  2023-02-04 Lördag      
  2023-02-05 Söndag   DM-damer  
  2023-02-06 Måndag 18:30 Barometer, nat. hcp  
  2023-02-07 Tisdag      
  2023-02-08 Onsdag      
  2023-02-09 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp + Grundkurs kl 18  
  2023-02-10 Fredag      
  2023-02-11 Lördag      
  2023-02-12 Söndag      
  2023-02-13 Måndag 18:30 Partävling m Allemanskval, nat. hcp   
  2023-02-14 Tisdag 18:30 LUCK Örestadsligan, endast föranmälda lag  
  2023-02-15 Onsdag      
  2023-02-16 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp + Grundkurs kl 18  
  2023-02-17 Fredag      
  2023-02-18 Lördag      
  2023-02-19 Söndag      
  2023-02-20 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp  
  2023-02-21 Tisdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 3 o 4  
  2023-02-22 Onsdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 1 o 2  
  2023-02-23 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp + Grundkurs kl 18  
  2023-02-24 Fredag      
  2023-02-25 Lördag      
  2023-02-26 Söndag      
  2023-02-27 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp  
  2023-02-28 Tisdag      
Mars 2023-03-01 Onsdag    
  2023-03-02 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp + Grundkurs kl 18  
  2023-03-03 Fredag      
  2023-03-04 Lördag      
  2023-03-05 Söndag      
  2023-03-06 Måndag 18:30 Barometer, nat. hcp  
  2023-03-07 Tisdag      
  2023-03-08 Onsdag      
  2023-03-09 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp + Grundkurs kl 18  
  2023-03-10 Fredag      
  2023-03-11 Lördag      
  2023-03-12 Söndag      
  2023-03-13 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp  
  2023-03-14 Tisdag 18:30 LUCK Örestadsligan, endast föranmälda lag  
  2023-03-15 Onsdag      
  2023-03-16 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp + Grundkurs kl 18  
  2023-03-17 Fredag      
  2023-03-18 Lördag      
  2023-03-19 Söndag      
  2023-03-20 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp  
  2023-03-21 Tisdag      
  2023-03-22 Onsdag      
  2023-03-23 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp + Grundkurs kl 18  
  2023-03-24 Fredag      
  2023-03-25 Lördag      
  2023-03-26 Söndag      
  2023-03-27 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp  
  2023-03-28 Tisdag   Lundaligan, endast föranmälda lag div 3 o 4  
  2023-03-29 Onsdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 1 o 2  
  2023-03-30 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp + Grundkurs kl 18  
  2023-03-31 Fredag      
April 2023-04-01 Lördag      
  2023-04-02 Söndag      
  2023-04-03 Måndag 18:30 Barometer, nat. hcp  
  2023-04-04 Tisdag      
  2023-04-05 Onsdag      
  2023-04-06 Torsdag   Skärtorsdag  
  2023-04-07 Fredag   Långfredag  
  2023-04-08 Lördag   Påskafton  
  2023-04-09 Söndag   Påskdagen  
  2023-04-10 Måndag 18:30 Annandagstävling med Påskgodis   
  2023-04-11 Tisdag 18:30 LUCK Örestadsligan, endast föranmälda lag  
  2023-04-12 Onsdag      
  2023-04-13 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp + Grundkurs kl 18  
  2023-04-14 Fredag      
  2023-04-15 Lördag      
  2023-04-16 Söndag      
  2023-04-17 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp  
  2023-04-18 Tisdag      
  2023-04-19 Onsdag      
  2023-04-20 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp + Grundkurs kl 18  
  2023-04-21 Fredag      
  2023-04-22 Lördag      
  2023-04-23 Söndag      
  2023-04-24 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp  
  2023-04-25 Tisdag 18:30 Lundaligan Final, endast föranmälda lag div 3 o 4  
  2023-04-26 Onsdag 18:30 Lundaligan Final, endast föranmälda lag div 1 o 2  
  2023-04-27 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp  
  2023-04-28 Fredag      
  2023-04-29 Lördag      
  2023-04-30 Söndag   Valborgsmässoafton  
Maj 2023-05-01 Måndag   Första Maj  
  2023-05-02 Tisdag      
  2023-05-03 Onsdag      
  2023-05-04 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp  
  2023-05-05 Fredag      
  2023-05-06 Lördag      
  2023-05-07 Söndag      
  2023-05-08 Måndag 18:30 Barometer, nat. hcp  
  2023-05-09 Tisdag 18:30 LUCK Örestadsligan, endast föranmälda lag  
  2023-05-10 Onsdag      
  2023-05-11 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp  
  2023-05-12 Fredag      
  2023-05-13 Lördag      
  2023-05-14 Söndag      
  2023-05-15 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp  
  2023-05-16 Tisdag      
  2023-05-17 Onsdag      
  2023-05-18 Torsdag   Kristi Himmelsfärdsdag  
  2023-05-19 Fredag      
  2023-05-20 Lördag      
  2023-05-21 Söndag      
  2023-05-22 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp  
  2023-05-23 Tisdag      
  2023-05-24 Onsdag      
  2023-05-25 Torsdag 18:30 Partävling, nat. hcp  
  2023-05-26 Fredag      
  2023-05-27 Lördag   Pingstafton  
  2023-05-28 Söndag   Pingstdagen  
  2023-05-29 Måndag 18:30 Annandagstävling, nat. hcp  
  2023-05-30 Tisdag      
  2023-05-31 Onsdag      
Måndagar: System med högst 10 prickar tillåtna, så även sommarens måndagar och torsdagar  
Torsdagar: System med högst 7 prickar tillåtna (C-nivå) och i övrigt endast naturliga system