Program Lunds Bridgeklubb våren 2020
Måndagar och onsdagar spelar vi 26 brickor, alltid med nationellt hcp
Torsdagar spelar vi 24 brickor med nationellt hcp och med partnergaranti
Ring 046-13 06 21 för mer information eller om du behöver partner
Enstaka ändringar kan förekomma, ibland med kort varsel
OBS Spelet börjar på utsatt tid! Systemkrav, se nederst i programmet.
Resultat på hemsidan http://bridge.fixstar.net 
eller maila larsake123@gmail.com
Månad Datum Veckodag Klockan Aktivitet TL  
Januari 2020-01-01 Onsdag   Nyårsdagen  
  2020-01-02 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti LW  
  2020-01-03 Fredag        
  2020-01-04 Lördag        
  2020-01-05 Söndag   Trettondagsafton    
  2020-01-06 Måndag 18:30 Nyårsbarometer LÅL  
  2020-01-07 Tisdag        
  2020-01-08 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp    
  2020-01-09 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Minikurs kl 18    
  2020-01-10 Fredag        
  2020-01-11 Lördag        
  2020-01-12 Söndag        
  2020-01-13 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning med facit kl.13    
  2020-01-14 Tisdag 18:30 LUCK Örestadsligan, endast föranmälda lag LÅL  
  2020-01-15 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp    
  2020-01-16 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Minikurs kl 18    
  2020-01-17 Fredag        
  2020-01-18 Lördag        
  2020-01-19 Söndag        
  2020-01-20 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning kl.13 + Minikurs kl 18    
  2020-01-21 Tisdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 3 o 4 LÅL  
  2020-01-22 Onsdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 1 o 2 LÅL  
  2020-01-23 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00    
  2020-01-24 Fredag        
  2020-01-25 Lördag 10:00 TL-steg 1 JEL  
  2020-01-26 Söndag 10:00 TL-steg 1 JEL  
  2020-01-27 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning kl.13 + Minikurs kl 18    
  2020-01-28 Tisdag 18:00 Styrelsemöte LW  
  2020-01-29 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp    
  2020-01-30 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00    
  2020-01-31 Fredag        
Februari 2020-02-01 Lördag        
  2020-02-02 Söndag        
  2020-02-03 Måndag 18:30 Barometer + Peters Spelträning kl.13 + Minikurs kl 18    
  2020-02-04 Tisdag        
  2020-02-05 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp    
  2020-02-06 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00    
  2020-02-07 Fredag        
  2020-02-08 Lördag        
  2020-02-09 Söndag        
  2020-02-10 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning kl.13 + Minikurs kl 18 LÅL  
  2020-02-11 Tisdag 18:30 LUCK Örestadsligan, endast föranmälda lag LÅL  
  2020-02-12 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp    
  2020-02-13 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00    
  2020-02-14 Fredag        
  2020-02-15 Lördag        
  2020-02-16 Söndag        
  2020-02-17 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning kl.13 + Minikurs kl 18    
  2020-02-18 Tisdag        
  2020-02-19 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp    
  2020-02-20 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00    
  2020-02-21 Fredag        
  2020-02-22 Lördag        
  2020-02-23 Söndag        
  2020-02-24 Måndag 18:30 Allemanskval, nat. hcp + Peters Spelträning kl.13 + Minikurs kl 18    
  2020-02-25 Tisdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 3 o 4 LÅL  
  2020-02-26 Onsdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 1 o 2 LÅL  
  2020-02-27 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00    
  2020-02-28 Fredag        
  2020-02-29 Lördag   Skottdagen  
Mars 2020-03-01 Söndag        
  2020-03-02 Måndag 18:30 Barometer + Peters Spelträning kl.13 + Minikurs kl 18    
  2020-03-03 Tisdag        
  2020-03-04 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp    
  2020-03-05 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00    
  2020-03-06 Fredag        
  2020-03-07 Lördag        
  2020-03-08 Söndag        
  2020-03-09 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning kl.13 + Minikurs kl 18    
  2020-03-10 Tisdag 18:30 LUCK Örestadsligan, endast föranmälda lag    
  2020-03-11 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp    
  2020-03-12 Torsdag 18:30 INSTÄLLD + Grundkurs kl. 18.00    
  2020-03-13 Fredag        
  2020-03-14 Lördag        
  2020-03-15 Söndag        
  2020-03-16 Måndag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-03-17 Tisdag        
  2020-03-18 Onsdag 18:30 INSTÄLLD    
  2020-03-19 Torsdag 18:30 INSTÄLLD    
  2020-03-20 Fredag        
  2020-03-21 Lördag        
  2020-03-22 Söndag 10:00 Lunda-Silvret Mixed INSTÄLLD    
  2020-03-23 Måndag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-03-24 Tisdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 3 o 4 INSTÄLLD     
  2020-03-25 Onsdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 1 o 2 INSTÄLLD     
  2020-03-26 Torsdag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-03-27 Fredag        
  2020-03-28 Lördag        
  2020-03-29 Söndag 10:00 Allemansfinal i Malmö INSTÄLLD     
  2020-03-30 Måndag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-03-31 Tisdag        
April 2020-04-01 Onsdag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-04-02 Torsdag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-04-03 Fredag        
  2020-04-04 Lördag        
  2020-04-05 Söndag 09:30 Vårfest, Boklunden INSTÄLLD     
  2020-04-06 Måndag 18:30 INSTÄLLD    
  2020-04-07 Tisdag        
  2020-04-08 Onsdag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-04-09 Torsdag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-04-10 Fredag   Långfredag    
  2020-04-11 Lördag   Påskafton    
  2020-04-12 Söndag   Påskdagen    
  2020-04-13 Måndag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-04-14 Tisdag 18:30 LUCK Örestadsligan, endast föranmälda lag INSTÄLLT    
  2020-04-15 Onsdag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-04-16 Torsdag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-04-17 Fredag        
  2020-04-18 Lördag        
  2020-04-19 Söndag 14:00 Nybörjarträffen INSTÄLLD    
  2020-04-20 Måndag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-04-21 Tisdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 3 o 4 INSTÄLLD     
  2020-04-22 Onsdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 1 o 2 INSTÄLLD     
  2020-04-23 Torsdag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-04-24 Fredag        
  2020-04-25 Lördag        
  2020-04-26 Söndag 17:00 Styrelsemöte LW  
  2020-04-27 Måndag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-04-28 Tisdag        
  2020-04-29 Onsdag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-04-30 Torsdag   Valborgsmässoafton    
Maj 2020-05-01 Fredag   Första Maj    
  2020-05-02 Lördag        
  2020-05-03 Söndag        
  2020-05-04 Måndag 18:30 INSTÄLLD    
  2020-05-05 Tisdag        
  2020-05-06 Onsdag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-05-07 Torsdag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-05-08 Fredag        
  2020-05-09 Lördag        
  2020-05-10 Söndag        
  2020-05-11 Måndag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-05-12 Tisdag 18:30 LUCK Örestadsligan, endast föranmälda lag INSTÄLLT    
  2020-05-13 Onsdag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-05-14 Torsdag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-05-15 Fredag        
  2020-05-16 Lördag        
  2020-05-17 Söndag        
  2020-05-18 Måndag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-05-19 Tisdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 3 o 4 INSTÄLLD     
  2020-05-20 Onsdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 1 o 2 INSTÄLLD     
  2020-05-21 Torsdag   Kristi Himmelsfärds dag    
  2020-05-22 Fredag        
  2020-05-23 Lördag        
  2020-05-24 Söndag        
  2020-05-25 Måndag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-05-26 Tisdag        
  2020-05-27 Onsdag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-05-28 Torsdag 18:30 INSTÄLLD     
  2020-05-29 Fredag        
  2020-05-30 Lördag   Pingstafton    
  2020-05-31 Söndag   Pingstdagen    
Måndagar och onsdagar: System med högst 10 prickar tillåtna, så även sommarens måndagar och torsdagar
På torsdagarnas spelträning är system med högst 7 prickar tillåtna (C-nivå) och i övrigt endast naturliga system