Program Lunds Bridgeklubb våren 2019
Måndagar och onsdagar spelar vi 26 brickor, alltid med nationellt hcp
Torsdagar spelar vi 24 brickor med nationellt hcp och med partnergaranti
Ring 046-13 06 21 för mer information eller om du behöver partner
Enstaka ändringar kan förekomma, ibland med kort varsel
OBS Spelet börjar på utsatt tid! Systemkrav, se nederst i programmet.
Resultat på hemsidan http://bridge.fixstar.net 
eller maila larsake123@gmail.com
Månad Datum Veckodag Klockan Aktivitet TL  
Januari 2019-01-01 Tisdag   Nyårsdagen    
  2019-01-02 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp MC  
  2019-01-03 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti LW  
  2019-01-04 Fredag        
  2019-01-05 Lördag   Trettondagsafton    
  2019-01-06 Söndag   Trettondedag jul    
  2019-01-07 Måndag 18:30 Nyårsbarometer + Peters Spelträning med facit kl.13 LÅL  
  2019-01-08 Tisdag 18:30 LUCK Örestadsligan, endast föranmälda lag LÅL  
  2019-01-09 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp MC  
  2019-01-10 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti KS  
  2019-01-11 Fredag        
  2019-01-12 Lördag        
  2019-01-13 Söndag        
  2019-01-14 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning med facit kl.13 LA  
  2019-01-15 Tisdag        
  2019-01-16 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp J&M  
  2019-01-17 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti LW  
  2019-01-18 Fredag        
  2019-01-19 Lördag        
  2019-01-20 Söndag        
  2019-01-21 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning med facit kl.13 JEL  
  2019-01-22 Tisdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 3 o 4 LÅL  
  2019-01-23 Onsdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 1 o 2 LÅL  
  2019-01-24 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00    
  2019-01-25 Fredag        
  2019-01-26 Lördag        
  2019-01-27 Söndag        
  2019-01-28 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning med facit kl.13 LÅL  
  2019-01-29 Tisdag        
  2019-01-30 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp LA  
  2019-01-31 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00 J&M  
Februari 2019-02-01 Fredag        
  2019-02-02 Lördag        
  2019-02-03 Söndag        
  2019-02-04 Måndag 18:30 Barometer + Peters Spelträning med facit kl.13 AN  
  2019-02-05 Tisdag        
  2019-02-06 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp J&M  
  2019-02-07 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00    
  2019-02-08 Fredag        
  2019-02-09 Lördag        
  2019-02-10 Söndag        
  2019-02-11 Måndag 18:30 Allemanskval, Nat Hcp + Peters Spelträning med facit kl.13 LÅL  
  2019-02-12 Tisdag 18:30 LUCK Örestadsligan, endast föranmälda lag LÅL  
  2019-02-13 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp J&M  
  2019-02-14 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00 KS  
  2019-02-15 Fredag        
  2019-02-16 Lördag        
  2019-02-17 Söndag        
  2019-02-18 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning med facit kl.13 JEL  
  2019-02-19 Tisdag 18:00 TL-möte JEL  
  2019-02-20 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp LA  
  2019-02-21 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00 LW  
  2019-02-22 Fredag        
  2019-02-23 Lördag        
  2019-02-24 Söndag        
  2019-02-25 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning med facit kl.13 JEL  
  2019-02-26 Tisdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 3 o 4 LÅL  
  2019-02-27 Onsdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 1 o 2 LÅL  
  2019-02-28 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00    
Mars 2019-03-01 Fredag        
  2019-03-02 Lördag        
  2019-03-03 Söndag        
  2019-03-04 Måndag 18:30 Barometer + Peters Spelträning med facit kl.13 JEL  
  2019-03-05 Tisdag        
  2019-03-06 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp J&M  
  2019-03-07 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00 LW  
  2019-03-08 Fredag        
  2019-03-09 Lördag        
  2019-03-10 Söndag        
  2019-03-11 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning med facit kl.13 LA  
  2019-03-12 Tisdag 18:30 LUCK Örestadsligan, endast föranmälda lag LÅL  
  2019-03-13 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp MC  
  2019-03-14 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00 KS  
  2019-03-15 Fredag        
  2019-03-16 Lördag        
  2019-03-17 Söndag        
  2019-03-18 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning med facit kl.13 MC  
  2019-03-19 Tisdag        
  2019-03-20 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp J&M  
  2019-03-21 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00 LW  
  2019-03-22 Fredag        
  2019-03-23 Lördag        
  2019-03-24 Söndag        
  2019-03-25 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning med facit kl.13 JEL  
  2019-03-26 Tisdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 3 o 4 LÅL  
  2019-03-27 Onsdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 1 o 2 LÅL  
  2019-03-28 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00 KS  
  2019-03-29 Fredag        
  2019-03-30 Lördag        
  2019-03-31 Söndag 10:00 Allemansfinal i Malmö    
April 2019-04-01 Måndag 18:30 Barometer + Peters Spelträning med facit kl.13    
  2019-04-02 Tisdag        
  2019-04-03 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp LA  
  2019-04-04 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00 LW  
  2019-04-05 Fredag        
  2019-04-06 Lördag        
  2019-04-07 Söndag 10:00 Lunda-Silvret, Silverbarometer för max 36 par    
  2019-04-08 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning med facit kl.13 MC  
  2019-04-09 Tisdag 18:30 LUCK Örestadsligan, endast föranmälda lag LÅL  
  2019-04-10 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp J&M  
  2019-04-11 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti + Grundkurs kl. 18.00    
  2019-04-12 Fredag        
  2019-04-13 Lördag        
  2019-04-14 Söndag 16:00 Nybörjarträffen AN  
  2019-04-15 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp med Påskgodis + Peters Spelträning med facit kl.13 JEL  
  2019-04-16 Tisdag        
  2019-04-17 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp med Påskgodis, nat. hcp J&M  
  2019-04-18 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti KS  
  2019-04-19 Fredag   Långfredag    
  2019-04-20 Lördag   Påskafton    
  2019-04-21 Söndag   Påskdagen    
  2019-04-22 Måndag 18:30 Annandagstävling, nat. hcp LA  
  2019-04-23 Tisdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 3 o 4 LÅL  
  2019-04-24 Onsdag 18:30 Lundaligan, endast föranmälda lag div 1 o 2 LÅL  
  2019-04-25 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti LW  
  2019-04-26 Fredag        
  2019-04-27 Lördag        
  2019-04-28 Söndag 09:30 Vårfest, Boklunden LÅL  
  2019-04-29 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning med facit kl.13 MC  
  2019-04-30 Tisdag   Valborgsmässoafton    
Maj 2019-05-01 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp J&M  
  2019-05-02 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti    
  2019-05-03 Fredag        
  2019-05-04 Lördag        
  2019-05-05 Söndag        
  2019-05-06 Måndag 18:30 Barometer, nat. hcp + Peters Spelträning med facit kl.13    
  2019-05-07 Tisdag        
  2019-05-08 Onsdag 18:30 Partävling, nat. Hcp och KM1 LÅL  
  2019-05-09 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti LW  
  2019-05-10 Fredag        
  2019-05-11 Lördag        
  2019-05-12 Söndag        
  2019-05-13 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp och KM2 + Peters Spelträning med facit kl.13 LÅL  
  2019-05-14 Tisdag 18:30 LUCK Örestadsligan, endast föranmälda lag LÅL  
  2019-05-15 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp LA  
  2019-05-16 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti KS  
  2019-05-17 Fredag        
  2019-05-18 Lördag        
  2019-05-19 Söndag        
  2019-05-20 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning med facit kl.13    
  2019-05-21 Tisdag 18:30 Lundaligan Final, endast föranmälda lag div 3 o 4 LÅL  
  2019-05-22 Onsdag 18:30 Lundaligan Final, endast föranmälda lag div 1 o 2 LÅL  
  2019-05-23 Torsdag 18:30 Spelträning med nat. hcp o partnergaranti LW  
  2019-05-24 Fredag        
  2019-05-25 Lördag        
  2019-05-26 Söndag        
  2019-05-27 Måndag 18:30 Partävling, nat. hcp + Peters Spelträning med facit kl.13    
  2019-05-28 Tisdag 18:00 Styrelsemöte LW  
  2019-05-29 Onsdag 18:30 Partävling, nat. hcp J&M  
  2019-05-30 Torsdag   Kristi Himmelsfärdsdag    
  2019-05-31 Fredag        
Måndagar och onsdagar är system med högst 10 prickar tillåtna, så även på sommarens måndagar och torsdagar
På torsdagarnas spelträning är system med högst 7 prickar tillåtna (C-nivå) och i övrigt endast naturliga system